Curs Despacho cu Don Pasqual

Asa cum a devenit deja traditie, Scoala Medicina Samanica din Romania va organiza si in acest an un eveniment extraordinar in colaborare cu samanii Q´ero din traditia Inca.

Va invitam sa participati la un Curs de Despacho sau arta samanului de a manifesta intentiile in plan fizic, aducand o ofranda Mamei Pamant si aliniand energiile universale, creand un culoar de posibilitati.

Imbinare intre poezie/arta si stiinta, intre creativitate si rigoarea unei cunoasteri milenare, Despacho este folosit de catre samani din timpuri stravechi pentru a aduce vindecare si echilibru in diferite situatii de viata, de la sanatate la familie, lucru si propriul parcurs al destinului in viata.

In zilele pe care le vom petrece impreuna vom invata de la Don Pasqual aceasta arta a Cocreatorului, construind variate tipuri de Despacho, vom petrece timp in ceremonii si vom primi initieri samanice.

Saman Pampamesayok, initiat din copilarie de catre Maestrii andini, Don Pasqual asteapta cu entuziasm sa ne reintalnim si sa ne conduca pe acest taram magic, impartasind din bogata sa experienta, din bucuria sa de viata si conexiunea cu muntii, elementele si linia de vindecatori a carei continuare vie este.

Teamul Scolii va asigura traducerea si va furniza elemente complementare din cadrul Rotii Medicinei care vor crea un fundament teoretic al proceselor predate.

La sfarsitul fiecarei zile, dupa ceremonia focului, Don Pasqual va oferi sesiuni de vindecare, acestea fiind destinate cu precadere cursantilor care nu pot avea acces la terapii in Bucuresti, Cluj sau Sibiu. Costul unei sesiuni este de 75 $.

Curs Despacho cu Don Pasqual 2016

Participarea la acest curs este deschisa tuturor, indiferent de nivelul de pregatire.

Cursul se va desfasura intre 24-26 August 2018.

Locatia: Cota 100 Sinaia www.hotelcota100.ro
Orar : Inceput ora 10 – inchidere ora 17
Cost : 850 ron
Cazarea si masa se vor achita separat

Persoane de contact: Miruna Nagy, mirunagy@hotmail.com; 0771 637 257

                                       Radu Nagy, radunagy@hotmail.com; 0771 637 257

  • Ulterior inscrierii va va fi comunicat un numar de cont pentru a depune plata unui avans de 350 de ron.
  • La inscriere va rugam sa mentionati optiunea de cazare( single sau dubla) si meniu( vegetarian/peste/carne/).
    Data inchiderii inscrierilor: 1 August 2018
  • In cazul retragerii de la curs pana la 1 August, avansul va fi restitutit integral.
  • In cazul retragerii dupa data inchiderii inscrierilor, avansul va fi restituit numai daca se gaseste un inlocuitor.

In cadrul sederii sale in Romania, Don Pasqual va oferi de asemenea sesiuni de terapie si ceremonii in Bucuresti, Sibiu si Cluj.

Costul unei terapii: 75 $ – sau echivalentul in lei la cursul BNR al zilei

Bucuresti : Terapii in datele de 23.08. / 31.08.-03.09. :
Florentina Filip – florentinafilip70@gmail.com; 0740 114 488
Valentina Danila – valentinadanila@yahoo.com; 0729 899 935

Sibiu: Terapii in datele 27.-28.08. :
Ioana Constantin – ioanaconstantin8@yahoo.ro; 0748 240 768

Cluj: Terapii in datele 29.-30.08. :
Danny Mihut – danny_mihut@yahoo.com; 0728 273 148
Rares Boian – rares.boian@gmail.com; 0745 643 737

Va asteptam cu drag, Echipa Scolii Medicina Samanica

Pentru orice intrebare foloseste acest formular. Iti multumim!